Wydarzenie- spotkanie z osobą niepełnosprawną

                W dniu 19 października 2021 r. studenci III roku Pedagogiki Resocjalizacyjnej z Kryminologią, mieli przyjemność gościć na wykładzie Panią Reginę Ostrowską zamieszkałą w Dzierżoniowie.
Pani Regina ma 56 lat i jest osobą niewidomą -  choruje na zwyrodnienie barwnikowe spojówki. Zamieszkuje sama w niewielkim mieszkaniu. Nasz gość przedstawił studentom swoją historię, która była bardzo poruszająca a jednocześnie pouczająca.
Kobieta opowiedziała o swoim trudnym dzieciństwie, zmaganiach z chorobą, o tym jak była i jest odbierana i traktowana przez społeczeństwo, w jaki sposób funkcjonuje w życiu codziennym i z jakimi spotyka się problemami.  Pani Regina jest osobą bardzo otwartą i  nie wstydzi  się mówić o swojej chorobie, trudach życia codziennego i problemach z którymi się boryka. Pragnie być zauważana, kochana i jej największym marzeniem jest podjęcie pracy zarobkowej. Przez 20 była czynna zawodowo, jednak aktualnie pozostaje bez zatrudnienia.

             Wykład ten pozwolił studentom spojrzeć na problemy osób niepełnoprawnych z perspektywy osoby chorej. Pani Regina pokazała, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą w realizowaniu swoich pasji, marzeń i celów, która są tak ważne w życiu każdego człowieka. Pomimo wielu emocji, które nam towarzyszyły, spotkanie z Panią Reginą było dla nas wielkim doświadczeniem, ogromnym przeżyciem a przede wszystkim ważną lekcją z której każdy z nas wyciągnął wnioski i wiele się nauczył.
Fotorelacja:
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6design by : LEMONPIXEL.pl